Western Union

wu-compare

Western Union yra viena didžiausių pasaulyje kompanijų, vykdančių tarptautinius grynųjų pinigų pervedimus. Pinigus galima pervesti iš Lietuvos į praktiškai bet kurią pasaulio šalį bei atvirkščiai.

Lyginant su kitais būdais, Western Union pranašumas yra tame, jog norint pervesti pinigus, jums tereikia žinoti gavėjo vardą, pavardę bei šalį. Nei pinigų siuntėjui, nei gavėjui nereikia turėti banko sąskaitos, o pinigai pervedami per 15 minučių.

Kada verta naudotis Western Union?

Reikia pabrėžti tai, jog perlaidos su Western Union yra vienos brangiausių šiandienos rinkoje. Taip yra dėl to, jog įmonė turi išlaikyti gausybę darbuotojų, dirbančių 380 000 įmonės agentūrų (užtenka pagalvoti vien apie Western Union centrą Vilniuje, kur dirba virš 300 žmonių!). Tačiau yra tam tikrų situacijų, kai perlaidos grynaisiais yra tiesiog neišvengiamos. Štai keletas pavyzdžių:

  • jums reikia nedelsiant paremti artimąjį ekstremalioje situacijoje, pavyzdžiui, ištikus nelaimei kelionės užsienyje metu;
  • pinigus reikia siųsti į tolimą ar sunkiai prieinamą šalį, kur neveikia jokia kita paslauga;
  • pinigų gavėjas neturi priėjimo prie interneto ar banko sąskaitos.

Ar tai patikima?

100 % taip. Western Union veikia nuo 1871 metų ir turi nepriekaištingą reputaciją.

Kiek tai kainuoja?

Dėl aukščiau minėtų priežasčių, ši paslauga yra nepigi lyginant su kitais tarptautinių pinigų pervedimo būdais. Perlaidoms taikomas mokestis, be to, taikomas ir tam tikras valiutos keitimo mokestis, kuris nėra oficialiai deklaruojamas, todėl siunčiant pinigus būtina atkreipti dėmesį į siūlomą kursą. Paprastai konvertuojant valiutas Western Union užsideda nuo 2 iki 4 % mokestį. Detalesnį palyginimą su kitais paslaugos tiekėjais rasite čia.

Kaip siųsti ir atsiimti pinigus?

Gavėjui užsienyje Western Union perlaida išmokama tos šalies valiuta pagal Western Union nustatytą kursą (kuris dažnai yra žemesnis už bankų siūlomą kursą) arba JAV doleriais. Lietuvoje perlaidas galite atlikti Swedbank skyriuose arba pašte. Siunčiant pinigus reikia nueiti į vieną iš aptarnavimo skyrių, užpildyti formą, pateikti asmens dokumentą bei pranešti pinigų gavėjui perlaidos kontrolinį numerį.

Atsiimant pinigus reikia taip pat nueiti į vieną iš klientų aptarnavimo skyrių, užpildyti formą nurodant siuntėjo vardą, pavardę, šalį, iš kurios siunčiami pinigai, pinigų perlaidos kontrolinį numerį bei apytikslę sumą. Su savimi taip pat turite turėti asmens dokumentą arba, jei jo neturite, pateikti su siuntėju sutartą slaptažodį.

Šiuo metu Western Union taip pat leidžia siųsti pinigus tiesiai į gavėjo banko sąskaitą, tačiau ir tokiu atveju turėsite eiti į aptarnavimo centrą.

Naujienos, informacija, klausimai @facebook 

36
Share