Išankstinio apmokėjimo kortelės

Tikriausiai teko susidurti su situacija, kai norėjote kažką įsigyti internetu, bet negalėjote apmokėti savo banko kortele, nes kai kurie pardavėjai priima tik kreditines korteles. Šios nepatogios situacijos dažnai iškyla ir užsisakant viešbutį ar perkant skrydžius jūsų išsvajotoms atostogoms.

Tokiai problemai spręsti ir buvo sukurtos išankstinio apmokėjimo kortelės, veikiančios lygiai taip pat, kaip ir kreditinės kortelės. Trumpai apie jas žemiau.

Kas yra išankstinio apmokėjimo kortelės (prepaid credit cards)?

Šių kortelių idėja labai paprasta. Jūs atsidarote įmonės sąskaitą ir įdedate į ją pinigų, kurie atstoja kreditą. Ši paslauga naudinga tiems, kurie neturi banko sąskaitos (pavyzdžiui, nepilnamečiai asmenys) arba negali gauti kreditinės kortelės dėl nepakankamų/nepastovių pajamų.  Ši kortelė veikia kaip ir bet kuri kita paprasta arba kreditinė kortelė – paprastai pardavėjas negali pasakyti, jog tai išankstinio apmokėjimo kortelė.

Paslaugos privalumai:

  • Lengvas įsigyjimas. Tai galite padaryti internetu be jokio kredito istorijos tikrinimo ar pajamų reikalavimo. Tereikia užpildyti keletą formų, sumokėti įsigyjimo mokestį bei įdėti pinigų į sąskaitą ir voilà – jūs turite „kreditinę“ kortelę!
  • Nėra palūkanų mokesčių, kadangi jūs naudojate savo pinigus, o ne skolintus. Tai neleis jums įklimti į skolų liūną – išleidžiate tiek, kiek turite.
  • Jūsų banko sąskaitos apsauga nesaugiose šalyse ar vietose, kur galimos duomenų vagystės. Naudojantis išankstinio apmokėjimo kortele jūs neatskleidžiate savo finansinės informacijos.
  • Korteles galite naudoti visur, kur priimamos VISA ir MasterCard kortelės.

Paslaugos trūkumai:

  • Tai jums kainuos! Norint įsigyti išankstinio apmokėjimo kortelę, reikia sumokėti mokestį. Kiekvienas papildymas irgi dažniausiai kainuoja. Kreditinė kortelė, jei galite tokią įsigyti, tikėtina, yra pigesnis variantas.
  • Jūs visada turite turėti pakankamai pinigų pirkiniams. Tai gali būti geras ir nelabai geras dalykas, priklausantis nuo jūsų perspektyvos.

 

Taigi, išankstinio apmokėjimo kortelės gali būti naudinga paslauga, jei jums reikia kreditinės kortelės, bet dėl kokių nors priežasčių negalite jos gauti.

Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti dviejų bendrovių išankstinio apmokėjimo korteles -  Skrill Prepaid Mastercard bei Net+ Prepaid Mastercard. “Skrill” privalumas yra tai, kad ši įstaiga Lietuvoje turi sąskaitą, todėl pervedimai kainuotų tiek, kiek ir paprastas vietinis pavedimas. Kita vertus, “Net+” kortelė yra nemokama (“Skrill” kainuoja €10 metams), tačiau pavedimai kainuotų kaip tarptautiniai, jei jūs gyvenate Lietuvoje.

Detalesnį palyginimą rasite čia.

Mastercard palyginimas
Naujienos, informacija, klausimai @facebook

7
Share