Norite sutaupyti pinigų? Keiskite įpročius!

Tikriausiai daug kas pasitikrinę banko sąskaitą esate pamąstę, jog turėtumėte pradėti taupyti. Bet taupymas gali atrodyti kaip labai sunkus dalykas, reikalaujantis didžiulių pastangų ir valios. Iš tiesų padidinti santaupas galite pakeitę tik keletą įpročių, kurie kainuoja jums daugiau, nei jūs pastebite. Štai trys patarimai, kurie padės išleisti mažiau sunkiai uždirbtų pinigų nereikalingiems dalykams.

1. Ar dažnai tikrinate, kur išleidžiate daugiausia pinigų? Vienas naudingiausių jūsų piniginei įpročių yra išlaidų tikrinimas. Dauguma žmonių net nenutuokia, kiek išleidžia tokiems dalykams kaip rytinis kavos puodelis pakeliui į darbą, pietavimas mieste ar lankymasis kine. Nustatę, kur žarstote daugiausia pinigų, galite pagalvoti, kaip galėtumėte juos sutaupyti.

2. Stenkitės dažniau mokėti kortele, nes taip bus lengviau mėnesio pabaigoje patikrinti, kiek ir kam išleidote pinigų. Kai kurie bankai turi atitinkamas programėles, kurios nemokamai sugrupuos jūsų išlaidas. Naudokitės jomis!

3. Atsidarykite taupomąją sąskaitą ir nustatykite sumą, kuri kiekvieną mėnesį automatiškai bus ten pervedama. Daugelis bankų Lietuvoje siūlo specialias sąskaitas, iš kurių sunkiau išsiimti pinigus. Tokiu būdu jūs pagalvosite du kartus, ar tikrai verta pirkti naują skrudintuvą, jei dėl to reikės eiti į banką ir paprašyti to 100 litų iš jūsų taupomosios.

O štai dar vienas patarimas – įpraskite planuoti, kur panaudosite sutaupytus pinigus!

6
Share

Leave a Reply