Kodėl?

Galbūt mūsų teiginiai Jūsų neįtikino? Tuomet siūlome paskaityti keletą patikimesnių šaltinių.

VIRTUALŪS PINIGAI IR ALTERNATYVA BANKAMS ARTĖJA LIETUVOS LINK

Verslo žinios. Nuo ateinančių metų balandžio verslui gali būti sudarytos sąlygos leisti elektroninius pinigus – tai bus dar viena alternatyva gryniesiems ir dar viena alternatyva bankams.ES direktyvai reikalaujant, nuo balandžio 1 d. šalyje įsigalios Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymas, leidžiantis atsisakyti banko sąskaitos, o pardavėjui su pirkėju keistis piniginiais vienetais internetu.
Visas straipsnis čia.

VIRTUALŪS PINIGAI: TRADICINIŲ PINIGŲ MIRTIES ŠAUKLIAI
Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė

Savaitgalį 88-ąjį gimtadienį šventusiam litui kyla grėsmė išnykti ne tik dėl to, kad Lietuva planuoja kada nors įsivesti eurą. Gali būti, kad ateityje apskritai nustos cirkuliuoti banknotai ir monetos. Juos išstums jau dabar sparčiai populiarėjantys virtualūs pinigai, kurie egzistuoja tik mokėjimo kortelėse, bankų sąskaitose ar internete.

Kai prieš tūkstančius metų žmonėms prireikė atsiskaitymo už prekes priemonės, jie pradėjo tam naudoti kitas paklausias prekes: galvijus, grūdus, arbatą, gyvūnų kailiukus ir pan. Vėliau vietoj jų įsigalėjo taurieji metalai, o šiuos ilgainiui pakeitė monetos ir banknotai. Dabar sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą be piniginių, kuriose žvanga ir šiugžda dabartiniai pinigai. Tačiau jau įprasta tapo ir kita atsiskaitymo forma, kai trauktis iš kišenės piniginės nebeprireikia: banknotus ir centus keičia virtualūs pinigai.
Visas strapsnis čia.

AR SAUGŪS VIRTUALŪS PINIGAI
Julita Varanauskienė, SEB Vilniaus banko šeimos finansų ekspertė

Pinigai bankų sąskaitose yra apdrausti. Tai reiškia, kad banko bankroto atveju pinigus indėlininkams grąžintų šis fondas per tris mėnesius po iškeltos bankroto bylos.

Tačiau ar pinigams sąskaitoje grėsmę kelia tik galimas banko bankrotas?

Dabar, kai populiarėja atsiskaitymas negrynaisiais bankai tikrai nemažai dėmesio skiria savo klientų mokymui, kaip naudotis kortelėmis, internetu. Tačiau, manau, ne pro šalį bus priminti, kaip turėtume patys elgtis ar nesielgti su savo pinigais banko sąskaitose, kad patys sau nepakenktume. Juk kiekvieną kartą skrendant lėktuvu stiuardesės instruktuoja, kaip elgtis lėktuvo avarijos atveju. Pirmą kartą būna įdomu, tačiau kitus kartus primindavo apie nelaimės tikimybę, nors ta tikimybė – viena iš vienuolikos milijonų.
Visas straipsnis čia.

Naujienos, informacija, klausimai @facebook

0
Share