Kas yra PayPal?

Ne paslaptis, kad pinigų pervedimai naudojant bankus yra brangūs ir nepatogūs, todėl plintant technologijoms buvo atrastas lengvesnis ir pigesnis būdas daryti tarptautinius mokėjimus.  Kalbame apie paslaugą PayPal, kuri, galima teigti, revoliucionizavo tarptautinių perlaidų sistemą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip veikia bei kam naudojama ši paslauga.

pinigų pervedimas PayPal

Paprastai tariant, PayPal yra interneto erdvėje veikianti paslauga, leidžianti asmenims ir verslams pervesti pinigus elektroniniu būdu. PayPal jums gali prireikti šiose situacijose:

  • Apmokėti arba gauti pinigus už įsigytas/parduotas prekes internetiniame aukcione eBay.  PayPal integracija į eBay padėjo aukcionui išpopuliarėti, kadangi pigesni mokėjimai pritraukė smulkius verslininkus.
  • Įsigyti arba parduoti prekes ir paslaugas internetinėse parduotuvėse. Šiandien daugelis tarptautinių e-parduotuvių, panašiai kaip ir aukcionas eBay, prie įprastinių mokėjimų banko kortele siūlo PayPal būdą.
  • Tarptautinėms pinigų perlaidoms atlikti, ypač kur tai sudėtinga padaryti kitais būdais, arba jei sumos yra nedidelės.

Kaip tai veikia?

Pinigai siunčiami tiesiog el. paštu. PayPal kūrėjai teigia, kad tokia paslauga yra saugesnė nei mokėjimas banko kortele, kadangi pinigų gavėjas mato tik el. pašto adresą. Tokia sistema padeda išvengti duomenų vagysčių bei kitų finansinių apgaulių.

Norėdami siųsti pinigus arba padaryti mokėjimą už įsigytą prekę, turite atsidaryti PayPal sąskaitą, kuri turi būti susieta su jūsų banko sąskaita. Pinigams gauti pakanka turėti el. paštą, tačiau norėdamas juos atsiimti, pinigų gavėjas taip pat turės susikurti PayPal paskyrą bei susieti ją su savo banko sąskaita.

PayPal siūlo atsidaryti trijų rūšių sąskaitas: asmeninę, mokamą arba verslo. Asmeninė sąskaita skirta pavieniams mokėjimams ar pervedimams atlikti, o štai mokama arba verslo sąskaita turi daugiau funkcionalumo ir tinka verslaujantiems asmenims arba įmonėms. PayPal taip pat siūlo debeto kortelę, tačiau ji prieinama tik JAV gyventojams.

Kiek kainuoja?

Siųsti pinigus arba mokėti už prekes nieko nekainuoja, tačiau gavėjas turi mokėti tam tikrą mokestį. Pavyzdžiui, jei perkate prekių iš eBay, jums nieko nekainuos už jas mokėti su PayPal, nes šias išlaidas apmoka pardavėjas.

Darant tarptautinę pinigų perlaidą galima pasirinkti, kas apmoka išlaidas. Daugelis žmonių yra klaidingai įsitikinę, kad pervedimai yra nemokami (jie nieko nekainuoja tik Amerikoje). Iš tiesų, pinigų perlaidos su PayPal gali būti brangesnės nei, pavyzdžiui, ir taip jau nepigus Western Union (palyginimą galite rasti čia). Taip yra dėl to, jog PayPal taiko nepalankų valiutų konvertavimo kursą bei ima tam tikrą mokestį už patį pervedimą.

Taigi, PayPal yra puikus būdas (dažnai ir vienintelis) sumokėti už prekes eBay, tačiau ne pats geriausias tarptautiniams pinigų pervedimams atlikti. Skaitytojams norėtumėme rekomenduoti, mūsų nuomone, pigiausią ir patogiausią būdą pervedimams – TransferGo. Mūsų palankumą ši įmonė gavo ne tik už pigiausią ir greičiausią paslaugą, bet ir už tai, kad gavėjas jūsų siunčiamus pinigus gauna tiesiai į banko sąskaitą.

 

Norite atsidaryti PayPal sąskaitą? Instrukcijas rasite čia.

193
Share

Leave a Reply